fbpx

Jogiczne Powitanie Jesieni

Program jogi dla wszystkich
w Pogodna Studio Tańca i Ruchu

29 września 2018, godzina 9:30 – 11:00

Warsztat z jogicznego powitania jesieni skierowany jest do wszystkich, którzy chcą obudzić w sobie siłę i witalność w czasie przejściowym. Wokół wszystko brązowieje, czasem mamy piękne słońce, a innym razem deszcz za oknem. Jest to szczególny czas zmian dla naszego organizmu, będący też wyzwaniem dla dobrego samopoczucia.

Podczas zajęć wejdziemy w płynne sekwencje jogiczne, zwane vinyasami, zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko zrelaksować ciało i głowę, ale również znaleźć wewnętrzne pokłady energii.

Na zajęciach skupimy się na dobroczynnych dla naszego samopoczucia narzędziach jogi, gdzie poprzez ruch skoordynowany z oddechem zapoznamy się lepiej ze swoim ciałem i jego potencjałem.

Będziemy pracować w metodzie Vinyasa Kramy. To, co w niej najważniejsze to indywidualne podejście do uczestników, gdzie szukamy zrozumienia ciała i jego potrzeb. Docieramy do własnego oddechu, oraz wchodzimy w ruch, który nie tylko jest dla nas zdrowy i przyjemny, ale też skutecznie wpływa na nasz dobrostan.

Uczestnicy zostaną również wprowadzeni w techniki oddechowe, równie skuteczne jak poranne espresso.

Zrelaksowane ciało to też zrelaksowany umysł. Dlatego zajęcia zakończymy przyjemną wydłużoną relaksacją. Naszym celem jest zrzucenie codzienności z barków i innych części ciała, i przeniesienie się do błogiego stanu rozluźnienia, do którego tak często, za często, nie mamy dostępu. Ładujemy akumulatory!

W programie:

JOGA NIDRA. Jogicznym snem kończymy praktykę. Wchodzimy w głębokie odczuwanie ciała i jego poszczególnych partii i części.

VINYASY. Łączymy ruch z oddechem i za pomocą takiego ruchu usuwamy napięcia z ciała i umysłu.

PRANAYAMA. Szukamy dalej kontaktu z oddechem i uczymy się świadomie korzystać z jego siły.

Prowadzi: Alina Kaczmarek, joginka i etnolożka, prowadzi Fundacja TEJAS. Na zajęciach stara się przywrócić uczestnikom stan spokoju ? i nauczyć, jak go odnajdywać samemu.

KOSZT: 40 zł – przy płatności do czwartku 27.09., po tym terminie 50 zł.
Zapisy: 728 415 585 lub info@pogodnastudio.pl
Miejsce: Pogodna Studio, ul. Targowa 6, lok. 2, sala nr 1 (wejście od ul. Pogodnej), Pruszków