fbpx

kurs

ZAPISY ZAKOŃCZONE

JOGA NA SILNE CIAŁO
start 7.11

GRUPA POCZĄTKUJĄCA

WZMOCNIENIE CIAŁA

Chcesz pobudzić ciało, jednocześnie je wzmacniając oraz rozciągając?

Potrzebujesz zadbać o kondycję stawów oraz kręgosłupa?

Zajęcia poprowadzi

HARMONOGRAM:

PONIEDZIAŁKI 19:10 – 20:05

7 SPOTKAŃ

Start: 07.11.2022

TYP KURSU: 

Dwumiesięczny kurs, spotkania raz w tygodniu

GDZIE:

POGODNA STUDIO, sala 1

Joga na silne ciało opiera się na dynamicznej i rozgrzewającej praktyce zawierającej sekwencje pozycji, które pobudzają ciało, wzmacniają oraz rozciągają. Pozycjom towarzyszy energetyzujący, przeponowy oddech, intensywnie angażujący wszystkie mięśnie oddechowe. W trakcie zajęć wykorzystamy elementy Zogi. Zoga jest koncepcją ruchową dla każdego, kto chce osiągnąć swobodę i świadomość ruchu oraz postawy w 4D. Poddaje ona próbie wszystkie możliwe relacje ciała do grawitacji i tworzy wiele globalnych i lokalnych wektorów ruchu dostępnych w ciele. Używa mapy taśm anatomicznych (Anatomy Trains) do kierowania procesem biomechanicznej interwencji wokół tensegracyjnego systemu powięziowego. Asany jogi są testami funkcjonalnymi i pozycjami wywołującymi różne wektory pociągania pomiędzy różnymi warstwami powięziowymi. 

Kilka słów od prowadzącej:

„Pozycje jogi stanowią duże wyzwanie, ale jednocześnie ich praktyka jest najlepszą metodą pracy nad własnym ciałem. Sprzyja zachowaniu zdrowia i długowieczności, a ze względu na duże możliwości adaptacji do umiejętności, wieku i ograniczeń osób ćwiczących jest odpowiednia dla każdego. We własnej praktyce najbardziej doceniam to, że cały czas mogę odkrywać i uczyć się po drodze nowych rzeczy. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w praktyce jogi. Podczas zajęć zwracam uwagę na ustawienie ciała w pozycji zgodnie z biomechaniką i fizjologią oraz na pracę z oddechem. Uważam, że joga uczy dużej świadomości swojego ciała, świadomego życia, bycia tu i teraz. Uczy pokory, cierpliwości, uważności i lepszego kontaktu ze sobą. Serdecznie zapraszam wszystkich chcących spróbować swoich sił na macie. Pomogę Wam odnaleźć równowagę w natłoku codziennych obowiązków, zbudować siłę i elastyczność oraz zadbam o dobrą kondycję waszych stawów i kręgosłupa.”

Jedne zajęcia trwają 55 minut. Rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki całego ciała. W części głównej wykonujemy określone sekwencje asan. Na koniec relaks! Czyli ćwiczenia relaksujące i oddechowe. Spokojne zajęcia w kobiecym gronie.

Co zyskasz?

  • Wzmocnisz mięśnie brzucha, dasz siłę ramionom i barkom•
  • Rozgrzejesz całe ciało •
  • Wzmacnia mięśnie przy kręgosłupie •
  • Poprawisz swoja postawę •
  • Będziesz mieć możliwość zrozumienia siebie poprzez ruch i zyskasz szansę na odzyskanie odpowiedzialności za swobodę ruchu w życiu.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla wszystkich kobiet, które potrzebują wzmocnić swoje ciało i pragną zrozumieć siebie poprzez ruch i zyskać odpowiedzialność za swobodę ruchu w życiu.

Nie jesteś pewna, czy możesz korzystać z zajęć? Przed zapisem na kurs skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Dlaczego kurs jest wyjątkowy?

  • Traktujemy ciało z ogromnym szacunkiem i uwagą.
  • Instruktorka Zuzanna jest fizjoterapeutka, zadba podwójnie o bezpieczene wykonywanie ćwiczeń.
  • Ćwiczymy w kameralnej grupie osób.
  • Zajęcia w zamkniętej grupie pozwolą Ci poczuć się pewniej i raźniej, bo wszystkie uczestniczki, będą wspólnie przechodziły przez kolejne etapy kursu. 

Terminy: 

Startujemy 7 listopada 2022 r., a kurs kończymy 19 grudnia 2022 r. Spotykamy się przez 7 tygodni w poniedziałki o 19:10.

masz pytania?

przeczytaj