fbpx

cykl zajęć

JOGA KRĘGOSŁUPA
start 27.02

ULGA DLA KRĘGOSŁUPA

Czujesz, że Twój kręgosłup potrzebuje odciążenia?

Nie jesteś zadowolona ze swojej postawy?

Chciałabyś się wyciszyć, odstresować, a jednocześnie wykonać bezpieczny trening całego ciała?

Marzysz o wieczornym relaksie?

Czujesz się spięta?

Zajęcia poprowadzi

HARMONOGRAM:

PONIEDZIAŁKI 20:20 – 21:15

6 SPOTKAŃ

Start: 27.02.2023

TYP ZAJĘĆ: 

Spotkania raz w tygodniu

GDZIE:

POGODNA STUDIO, sala 1

CENA:

295 zł

Dobrze trafiłaś! Zuzanna – nasza instruktorka jest specjalistką od Jogi Kręgosłupa. Na naszych zajęciach zadbasz o swoje zmęczone plecy w bezpieczny sposób – szanując ograniczenia swojego ciała i jednocześnie wykorzystując jego możliwości.

Wiele problemów z plecami wynika ze słabości mięśni pleców w stosunku do innych części ciała, co może powodować dodatkowe napięcie kręgosłupa. Utrzymywanie pozycji w jodze pomaga wzmocnić mięśnie pleców, co może zmniejszyć ból pleców.

Najlepsze efekty jogi osiąga się ćwicząc harmonijnie pozycje ze wszystkich grup asan: stojących, siadów, wygięć, skłonów, skrętów i balansów. Podczas kursu skupimy się na terapeutycznym zastosowaniu jogi kręgosłupa w profilaktyce uogólnionych bólów szyi i barków oraz dolnej części kręgosłupa.

Joga to również forma treningu mentalnego, poprawiająca koncentrację, równowagę oraz obniżająca stres. Jak widzisz, jest to trening wszechstronny, uwzględniający zarówno poprawę kondycji fizycznej jak i relaksację poprzez oddech. Nauczysz się także, jak samodzielnie korygować swoją postawę od stóp do głów.

Kilka słów od prowadzącej:

„Pozycje jogi stanowią duże wyzwanie, ale jednocześnie ich praktyka jest najlepszą metodą pracy nad własnym ciałem. Sprzyja zachowaniu zdrowia i długowieczności, a ze względu na duże możliwości adaptacji do umiejętności, wieku i ograniczeń osób ćwiczących jest odpowiednia dla każdego. We własnej praktyce najbardziej doceniam to, że cały czas mogę odkrywać i uczyć się po drodze nowych rzeczy. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w praktyce jogi. Podczas zajęć zwracam uwagę na ustawienie ciała w pozycji zgodnie z biomechaniką i fizjologią oraz na pracę z oddechem. Uważam, że joga uczy dużej świadomości swojego ciała, świadomego życia, bycia tu i teraz. Uczy pokory, cierpliwości, uważności i lepszego kontaktu ze sobą. Serdecznie zapraszam wszystkich chcących spróbować swoich sił na macie. Pomogę Wam odnaleźć równowagę w natłoku codziennych obowiązków, zbudować siłę i elastyczność oraz zadbam o dobrą kondycję waszych stawów i kręgosłupa.”

Jedne zajęcia trwają 55 minut. Rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki całego ciała. W części głównej wykonujemy określone sekwencje asan. Na koniec relaks! Czyli ćwiczenia relaksujące i oddechowe. Spokojne zajęcia w kobiecym gronie.

Zapisz się na cykl zajęć JOGA KRĘGOSŁUPA.

Co zyskasz?

  • Wzmocnisz mięśnie brzucha, dasz siłę ramionom i barkom.
  • Rozgrzejesz całe ciało.
  • Poprawisz swoja postawę.

Dla kogo są te zajęcia?

Dla wszystkich kobiet, które czują, że ich plecy potrzebują odprężenia. Dla osób lubiących jogę w kobiecym gronie. Nasz cykl jest także doskonałym rozwiązaniem w profilaktyce bólu kręgosłupa. Nie jesteś pewna, czy możesz korzystać z zajęć? Przed zapisaniem się na zajęcia skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Dlaczego nasze zajęcia są wyjątkowe?

  • Mała grupa = większe bezpieczeństwo
  • Traktujemy ciało z ogromnym szacunkiem i uwagą, dlatego poziom ćwiczeń dopasujemy do możliwości uczestników kursu. Jednak jeśli cierpisz na niepokojące lub długotrwałe bóle kręgosłupa to koniecznie udaj się do specjalisty, bo udział w kursie nie zastąpi konsutacji z fizjoterapeutą.
  • Przez 6 tygodni ćwiczymy w kameralnej grupie osób.
  • Zajęcia w zamkniętej grupie pozwolą Ci poczuć się pewniej i raźniej, bo wszystkie uczestniczki będą wspólnie przechodziły przez kolejne etapy cyklu.

Terminy: 

Startujemy 27 lutego 2023 r., a cykl kończymy 3 kwietnia 2023 r. Spotykamy się przez 6 tygodni w poniedziałki o 20:20.

masz pytania?

przeczytaj