fbpx

kurs

NOWOŚĆ!

JOGA KRĘGOSŁUPA START 9.01

DOBRY WYBÓR DLA POCZĄTKUJĄCYCH

WIECZORNY RELAKS

ULGA DLA KRĘGOSŁUPA

Czujesz, że Twój kręgosłup potrzebuje odciążenia?

Nie jesteś zadowolona ze swojej postawy?

Chciałabyś się wyciszyć, odstresować, a jednocześnie wykonać bezpieczny trening całego ciała?

Marzysz o wieczornym relaksie?

Czujesz się spięta?

Zajęcia poprowadzi

HARMONOGRAM:

PONIEDZIAŁKI 20:20 – 21:15

5 SPOTKAŃ

Start: 09.01.2023

TYP KURSU: 

Spotkania raz w tygodniu

GDZIE:

POGODNA STUDIO, sala 1

CENA:

245 zł

Dobrze trafiłaś! Zuzanna – nasza instruktorka jest specjalistką od Jogi Kręgosłupa. Na naszym kursie zadbasz o swoje zmęczone plecy w bezpieczny sposób – szanując ograniczenia swojego ciała i jednocześnie wykorzystując jego możliwości.

Joga to również forma treningu mentalnego, poprawiająca koncentrację, równowagę oraz obniżająca stres. Jak widzisz, jest to trening wszechstronny, uwzględniający zarówno poprawę kondycji fizycznej jak i relaksację poprzez oddech. Nauczysz się także, jak samodzielnie korygować swoją postawę od stóp do głów.

Wiele problemów z plecami wynika ze słabości mięśni pleców w stosunku do innych części ciała, co może powodować dodatkowe napięcie kręgosłupa. Utrzymywanie pozycji w jodze pomaga wzmocnić mięśnie pleców, co może zmniejszyć ból pleców.

Najlepsze efekty jogi osiąga się ćwicząc harmonijnie pozycje ze wszystkich grup asan: stojących, siadów, wygięć, skłonów, skrętów i balansów. Podczas kursu skupimy się na terapeutycznym zastosowaniu jogi kręgosłupa w profilaktyce bólów szyi i barków oraz dolnej części kręgosłupa. Instruktorka Zuzanna zaprezentuje techniki wizualizacji i ćwiczenia na koncentrację. Celem ćwiczeń odprężających jest odblokowanie napięcia w ciele i zbliżenie się do stanu naturalnego spokoju i wyciszenia.

W czasie zajęć za pomocą różnych pomocy, podpieramy nasze ciało i w ten sposób odciążamy nasze mięśnie i stawy. Ta terapeutyczna forma jogi przynosi głęboki relaks, uspokaja umysł, łagodzi stres, ból, regeneruje nasze ciało i uzdrawia nasze emocje. To spokojna forma jogi, która sprzyja przy okazji praktyce uważności na ciało, oddech, ruch.

Zapisz się na kurs JOGA KRĘGOSŁUPA.

Co zyskasz?

  • Poprawisz zakresy ruchu w stawach oraz w kręgosłupie.
  • Polepszysz swoje samopoczucie. A co najważniejsze, ograniczysz negatywne skutki siedzącego trybu życia!
  • Poprawisz mobilność kręgosłupa, obręczy barkowej, bioder oraz zwiększysz elastyczność mięśni.
  • Na koniec każdych zajęć czeka na Ciebie relaks dla ciała i umysłu z wykorzystaniem technik oddechowych i wizualizacji, dobranych do potrzeb i możliwości grupy.
  • Dowiesz się czym jest trening autogenny Schultza, metoda Jacobsona.

Jedne zajęcia trwają 55 minut. Rozpoczynamy od wyciszenia się po wyzwaniach codzienności. W części głównej wykonujemy asany. Na koniec relaks! Czyli ćwiczenia relaksujące i oddechowe.

Kilka słów od prowadzącej:

„Pozycje jogi stanowią duże wyzwanie, ale jednocześnie ich praktyka jest najlepszą metodą pracy nad własnym ciałem. Sprzyja zachowaniu zdrowia i długowieczności, a ze względu na duże możliwości adaptacji do umiejętności, wieku i ograniczeń osób ćwiczących jest odpowiednia dla każdego. We własnej praktyce najbardziej doceniam to, że cały czas mogę odkrywać i uczyć się po drodze nowych rzeczy. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w praktyce jogi. Podczas zajęć zwracam uwagę na ustawienie ciała w pozycji zgodnie z biomechaniką i fizjologią oraz na pracę z oddechem. Uważam, że joga uczy dużej świadomości swojego ciała, świadomego życia, bycia tu i teraz. Uczy pokory, cierpliwości, uważności i lepszego kontaktu ze sobą. Serdecznie zapraszam wszystkich chcących spróbować swoich sił na macie. Pomogę Wam odnaleźć równowagę w natłoku codziennych obowiązków, zbudować siłę i elastyczność oraz zadbam o dobrą kondycję waszych stawów i kręgosłupa.”

Dla kogo jest ten kurs?

Dla wszystkich kobiet, które potrzebują odprężenia, regeneracji. Dla wszystkich nierozciągniętych i dla osób lubiących spokojne zajęcia w kobiecym gronie. Nasz kurs jest także doskonałym rozwiązaniem w profilaktyce bólu kręgosłupa.

Nie jesteś pewna, czy możesz korzystać z zajęć? Przed zapisem na kurs skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Dlaczego kurs jest wyjątkowy?

  • Traktujemy ciało z ogromnym szacunkiem i uwagą.
  • Instruktorka Zuzanna jest fizjoterapeutką, zadba podwójnie o bezpieczne wykonywanie ćwiczeń.
  • Ćwiczymy w kameralnej grupie osób.
  • Zajęcia w zamkniętej grupie pozwolą Ci poczuć się pewniej i raźniej, bo wszystkie uczestniczki, będą wspólnie przechodziły przez kolejne etapy kursu. 

Terminy: 

Startujemy 9 stycznia 2023 r., a kurs kończymy 6 lutego 2023 r. Spotykamy się przez 5 tygodni w poniedziałki o 20:20.  

masz pytania?

przeczytaj