fbpx

CYKL ZAJĘĆ

CIAŁO W EMOCJACH

START 19.10

RUCH, TANIEC, EMOCJE

Podstawą zajęć jest taniec spontaniczny oraz tańce w kręgu, które umożliwiają uczestnikom całkowite oddanie się ruchowi, wyrażenie emocji i zapomnienie o codziennych przywiązaniach.

Zajęcia poprowadzi

HARMONOGRAM:

CZWARTEK 18:00 – 19:00

5 SPOTKAŃ

Start: 19.10.2023

TYP ZAJĘĆ:

Spotkania raz w tygodniu

GDZIE:

POGODNA STUDIO, sala 2

CENA: 

245 zł

 Zajęcia łączą elementy terapii ruchowej i psychologicznej. Ich celem jest pogłębienie świadomości ciała i poszerzenie spektrum doznawanych wrażeń oraz emocji. Poprzez ruch postaramy się uwrażliwić na przeżywane stany i uczucia. Będziemy skupiać się na pracy tu i teraz.

Uczestnicy będą mieli też okazję porozmawiać o tym, czego doświadczyli w czasie tańca. Ta część zajęć pozwala zrozumieć, jak ciało i umysł są ze sobą powiązane, jak reagują na różne bodźce i jak można je połączyć w świadomej pracy nad emocjami.

Zapisz się na cykl zajęć CIAŁO W EMOCJACH.

Zalety „Ciała w emocjach” to przede wszystkim:

1. Redukcja stresu i napięcia – poprzez tańce spontaniczne i rozmowy, uczestnicy zajęć będą mieli okazję uwolnić swoje napięcie i emocje. Dodatkowo zwiększymy swoją witalność i energię, co wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

2. Poprawa świadomości ciała – nasze ciało posiada wiele sposobów wyrażenia myśli i uczuć. Uczestnicy zajęć będą ćwiczyć świadomość swojego ciała i nauczą się rozpoznawać jego potrzeby, reakcje i sygnały.

3. Lepsze zrozumienie emocji – poprzez eksplorowanie różnych stanów emocjonalnych i związanych z nimi doznań ciała, uczymy się radzić sobie z emocjami na co dzień.

4. Zwiększenie samoakceptacji – poprzez praktykowanie tańca spontanicznego i dzielenie się swoimi doświadczeniami, uczestnicy zajęć będą mogli zyskać większą samoakceptację.

5. Poprawa relacji z innymi – dzielenie się swoimi doświadczeniami i zaangażowanie w rozmowy w trakcie zajęć pomogą uczestnikom lepiej zrozumieć siebie i innych, co ma korzystny wpływ na poprawę jakości interakcji międzyludzkich.

„Ciało w emocjach” to zajęcia, które skupiają się na pracy z ciałem i emocjami, a dzięki różnorodności elementów pozwalają na odkrywanie nowych doświadczeń i uczuć. W trakcie zajęć uczestnicy nabędą nowej wiedzy, odkryją nowe aspekty siebie i swojego ciała, a także zyskają narzędzia do lepszego zrozumienia siebie i innych.

Zapisz się na cykl zajęć CIAŁO W EMOCJACH.

Te zajęcia są dla Ciebie, jeśli:

  • Pociągają Cię zajęcia taneczne, w których mają znaczenie emocje, a nie technika czy umiejętności
  • Chcesz zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem, dać mu łagodny ruch, przyjemność i czułość
  • Interesuje Cię powiązanie stanu emocjonalnego z tym, jak funkcjonuje ciało
  • Chcesz rozwijać swoją spontaniczność, naturalność
  • Chcesz pozbyć się zahamowań i sztywności w reagowaniu, a przy okazji poluzować kontrolę

Dlaczego nasze zajęcia są wyjątkowe?

Te zajęcia są wyjątkowe, bo otwierają na autentyczne przeżywanie emocji w ciele i umyśle. Są odpoczynkiem i przyjemnością przeżywaną nie tylko w głowie, ale w całym organizmie. Odbudowują zapomnianą więź z tym, co czuje nasze ciało i jaką ma w sobie mądrość. Uczą odpuszczać napięcie emocjonalne, oczekiwania i sztywne schematy.

Każdy z nas jest wyjątkowy. A każdy ruch piękny! Na zajęciach „Ciało w emocjach”, na 100 procent tego doświadczysz!

Terminy: 

Startujemy 19 października 2023 r., a cykl kończymy 16 listopada 2023 r. Spotykamy się przez 5 tygodni w czwartki o 18:00.

O prowadzącej:

W centrum zainteresowań Patrycji jest człowiek. Nieustannie zachwyca ją potencjał drzemiący w ludziach. Projektuje i prowadzi warsztaty, korzystając z uzupełniających się kompetencji. Kocha taniec spontaniczny i szeroko pojętą pracę z ciałem. Swoją wiedzę w tym zakresie zdobywała na szeregu szkoleń w ośrodku Przystań Ruchu Zuzanny Pędzich (Zastosowanie tańców w kręgu i elementów terapii tańcem w pracy grupowej) a także ukończyła podstawy DMT (Dance Movement Thrapy) w Polski Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz kurs Ciało i Ruch w pracy z emocjami w Ośrodku Iba.

Przygotowanie trenerskie i coachingowe jakie zdobyła kończąc szkoły Trenerów i Coachów Grupy TROP oraz roczny Kursu Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania w Szkole Counsellingu Gestalt daje jej narzędzia do pracy z ludźmi. Rdzeniem tej pracy są: wrażliwość, nastawienie na kontakt i afirmacja różnorodności.

Przede wszystkim stawia na pracę „tu i teraz”. W bezpośrednim kontakcie i uważności na to, co wspólnie przeżywamy, rodzi się doskonała okazja do rozwoju. Siłą spotkań, które prowadzi, jest to, że uczestnicy zwiększają świadomość swojego ciała nabierają umiejętności rozpoznawania sygnałów jakie z niego płyną. I uczą się dostrzegać emocje które „mówią w ciele”

Jest pomysłodawczynią i trenerką w projekcie edukacyjno – rozwojowym pod nazwą LavaLava. A także współprowadzi kobiece spotkania w kręgu w projekcie pod nazwą „Bajka też kobieta”

W wolnym czasie medytuje, tańczy w kręgu, uczy się tango, chodzi z psem na spacer albo jeździ na rowerze. Ma legitymację Instruktora Turystyki Rowerowej. Zwiedziła na rowerze Polskę, Szwecję i Japonię.

masz pytania?

przeczytaj